نمای مدرن شکوه
خانه / نمای ساختمان / خدمات نما سی ان سی / ورق پانچ شده | کاربردها | تولید و قیمت آن

ورق پانچ شده | کاربردها | تولید و قیمت آن

در گذشته پانچ با دست و ابزارهای ابتدایی انجام می‌شده، به این صورت که ورقه‌ای را با ابزاری تیز سوراخ می‌کردند و از این محصول به دست آمده برای غربال کردن زغال سنگ بهره می‌بردند. زمانبر بودن و انرژی بسیار زیادی که برای این کار صرف میشد، متخصصان این حوزه را به فکر ایجاد روش نوینی برای پانچ انداخت. بطور مثال یکی از این روش‌ها CNC است. در این روش تمام محاسبات توسط کامپیوتر انجام شده، فواصل بین حفره‌ها و شکل آنها تعیین شده و سپس این دستورها به دستگاه منتقل گشته و عملیات پانچ انجام می‌شود. پرفوراسیون غلتکی، لیزر و پرس پانچ از دیگر روش‌های متداول تولید ورق پانچ شده در حال حاضر است. در بین تمامی این متدها پانچ کم خرج تر است و ضایعات کمتری تولید می‌کند. به همین سبب از پرطرفدارترین روش‌ها محسوب می‌گردد.

ورق پانچ شده چگونه تولید می‌شود؟

عملیات پانچ می‌تواند روی انواع و اقسام ورق های فلزی از جمله گالوانیزه، آلومینیوم، نورد سرد، روغنی، ورق سیاه، ورق سفید و … انجام شود. برای این کار ورق مورد نظر تحت فشار بسیار بالا زیر دستگاه پرس قرار گرفته و قطعات مشخصی از آن سوراخ می‌شوند تا صفحه به شکل پانچ شده درآید. این قطعات جدا شده بسته به نوع ورقی که استفاده شده یا بازیافت شده یا به طور کامل دور ریخته می‌شوند. باید درنظر داشت که اگر این قطعات دور ریز محسوب شوند، در هنگام محاسبه هزینه ورق پانچ شده، هزینه یک ورق کامل گرفته می‌شود. حفره های ایجاد شده روی ورقه پانچ، اغلب هم‌شکل و هم اندازه و با فواصل مشخص از یکدیگر قرار دارند. این سوراخ‌ها می‌توانند به شکل دایره، مستطیل، مربع، ستاره و … باشند. اشکال با توجه به کاربردی که قرار است از ورق پانچ شده، گرفته شود، انتخاب می‌شوند.

کاربردهای ورق پانچ شده

یکی از کاربردهای ورق پانچ شده که قطعا همگی مشاهده کرده‌ایم، صندلی‌های انتظار در فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها است. ایستگاه‌های اتوبوس، حفاظ موتورخانه‌ها، دکل‎های مخابراتی، ساخت قطعات لوازم خانگی و صنعتی، استفاده برای نمای ساختمانها از دیگر کاربردهای گوناگون این نوع ورق هستند. همچنین یکی از بیشترین کاربردهای ورق پانچ شده، در مناطقی است که نیاز به محافظت مضاعف و ساخت نرده و حصار دارند. از جمله زندان‌ها، پادگان‌ها و …

انواع ورق پانچ شده

همانطور که گفته شده عملیات پانچ میتواند روی تمامی ورق های فلزی از جمله گالوانیزه، استیل، نورد گرم و سرد و روغنی اتفاق بیفتد بنابراین انواع گوناگونی از ورق پانچ شده در بازار موجود است که اغلب در ابعاد ۲*۱ به فروش می‌رسند. اما یکی از پرفروش ترین این نوع ورقه‌ها، ورق استیل پانچ شده است که دربرابر خوردگی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد، که به همین دلیل برای صنایع هوایی، نیروگاه‌ها و غیره بسیار مناسب است.

قیمت ورق پانچ شده

باتوجه به اینکه در فرآیند پانچ از چه روشی استفاده شده و قطعات اوراق شده قابل بازیافت هستند یا نه، قیمت ورق پانچ شده اعلام می‌شود. برای اطلاع دقیق از قیمت روزانه و آنی این محصول به سایت شرکت نمای مدرن شکوه مراجعه فرمایید. این گروه صنعتی در فروش ورق پانچ و سایر محصولات برای نمای ساختمان به شما مشاوره داده و تا اتمام پروژه همراه شما هستند.

جهت دریافت مشاوره تخصصی این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس ادنانی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122386423
واتس اپ: کلیک کنید
آدرس کانال: modernfacade20@
پاسخگویی تلگرام: modernfacade20@
اینستاگرام: modernfacade20
پست الکترونیکی:modernfacade20@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت انواع اجرای نما دوپوسته آهنی

با پیشرفت صنایع برش و خم کاری فلزات مقاومی همچون آهن و فلز ، دست …