نمای مدرن شکوه
خانه / نمای خشک / نحوه اجرای نمای خشک

نحوه اجرای نمای خشک

با توجه به کیفیت بالا و قیمت به نسبت مناسب سرامیک خشک، بسیاری تمایل به دانستن روش اجرای نمای خشک و چیستی آن دارند. بیایید پیش از صحبت درباره روش اجرای نمای خشک، درباره چیستی آن اطلاعات کسب کنیم.

چرا می گویند سرامیک خشک؟

سرامیک خشک، نسل جدیدی از سرامیک‌ها است که حالت اکسترودی دارد. پیشرفته بودن این سرامیک‌ها بدان معنا نیست که در ساختار آن‌ها چیزی فراتر از گچ و رس استفاده شده باشد، بلکه به معنای استفاده از روش‌های جدید برای پخت این کاشی‌ها است، به طوری که این کاشی‌ها نسبت به دیگر کاشی‌ها که آن‌ها را کاشی‌های سنتی می‌نامیم از مقاومت بیشتری در برابر گرما و رطوبت برخوردارند، به راحتی ترک نمی‌خورند، وزن بیشتری دارند و با سایز‌ها و طرح‌های متفاوت تولید می‌شود. میزان جذب رطوبت توسط این سرامیک‌ها به اندازه‌ای کم است (در حدود یک دهم درصد) که آن‌ها را جز مصالح فول بادی طبقه بندی می‌کنند و این مهم‌ترین دلیل خشک خواندن این مدل از سرامیک‌ها است.

توضیح روش اجرای نمای خشک

 

روش‌های اصلی برای اجرای سرامیک خشک متعددند، با این حال دو روش اصلی نمایان و غیرنمایان برای اجرای سرامیک خشک وجود دارد. طبیعتا در هر دو روش اجرای نمای خشک، از قطعاتی مخصوص برای نصب سرامیک‌ها استفاده می‌کنند که این قطعات در اولین روش اجرای نمای خشک هویدا هستند، این در حالی است که اگر از دومین روش معرفی شده برای اجرای سرامیک خشک کارتان را جلو ببرید، هیچکدام از قطعات اتصالی مشخص نخواهد بود.

فرقی نمی‌کند از کدام روش اجرای نمای خشک استفاده کنید، در هر صورت نیاز است پیش از شروع فرآیند نصب کاشی، درزهای مکانی که قصد پوشش آن را دارید به خوبی آب بندی کنید و حتما پیش از شروع کار از استحکام و مقاومت سازه‌ای که قصد پوشاندن آن را دارید اطمینان پیدا کنید. توجه داشته باشید که با توجه به سنگین بودن این سرامیک‌ها، اگر به مقاومت سازه پایه اطمینان نداشته باشید، اجرای سرامیک خشک می‌تواند برایتان خطرناک یا دردسرساز باشد. توجه داشته باشید که تعمیر سرامیک خشک به سبب وزن بالایی که دارد بسیار دشوار است و البته که غیراستاندارد بودن پایه می‌تواند موجب خرابی سرامیک خشک اجرا شده باشد.

جهت دریافت مشاوره تخصصی این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس ادنانی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122386423
واتس اپ: کلیک کنید
آدرس کانال: modernfacade20@
پاسخگویی تلگرام: modernfacade20@
اینستاگرام: modernfacade20
پست الکترونیکی:modernfacade20@gmail.com

مطلب پیشنهادی

وب سایت بزرگترین فروشگاه سفال نمای تراکوتا در ایران

وب سایت بزرگترین فروشگاه سفال نمای تراکوتا در ایران از جمله نماهای مدرن ساختمانی، نمای …