نمای مدرن شکوه
خانه / ورق آلومینیوم / آشنایی با ورق آلومینیوم امباس

آشنایی با ورق آلومینیوم امباس

مقدمه
از انواع بسیار متنوع و گوناگون ورق های آلومینیومی میتوان به ورق آلومینیومی امباس اشاره کرد، این ورق در دو شکل لوزی و ابری، در ضخامت ۳ دهم میلیمتر تا ۱ میلیمتر ارائه می‌شود. اما پیش از آن باید معنی امباس را بدانیم. با ما همراه باشید.

امباس به چه معناست؟


امباسینگ یکی از تجهیزات اضافی است که دستگاه‌های تولید فیلم دارند. “امباسینگ” در کلمه به معنای تغییر سطح است. زمانی که یک سطح صاف به موج‌دار تبدیل می‌شود، امباس شده است. انجام این کار سبب می‌شود که یک ماده در بخش‌های مختلف، ضخامت‌های گوناگون پیدا شود. امباس می‌تواند روی سطوح مختلفی انجام شود، از جمله: چرم، ورق آلومینیومی، پارچه‌های بافته و حتی شیشه. تنها شرط برای امباسینگ این است که سطح موردنظر انعطاف پذیر و نازک باشد.
همانطور که اشاره کردیم، امباس منجر به تغییر ویژگی‌های فیزیکی یک ماده‌ می‌شود. انجام این کار در اغلب موارد هدف تزیینی دارد. همچنین امباس باعث برجسته سازی می‌شود. به طور مثال اگر یک دستمال کاغذی تحت فرآیند امباسینگ قرار گیرد، قابلیت جذب آن افزایش می‌یابد، چراکه سبب می‌شود لایه‌های مختلف دستمال به یکدیگر بهتر بچسبند.

مراحل تولید ورق آلومینیوم امباس

برای تولید ورق آلومینیوم امباس ابتدا باید ورق آلومینیوم به روش معمول تولید شود. از بزرگترین کارخانه‌های تولید آلومینیوم در ایران می‌توان به هرمزگان و ایرالکو اشاره کرد. پس از اینکه آلومینیوم به شکل مذاب درآمد و باتوجه به کاربردی که می‌خواهند از آن بگیرند با فلزات دیگر ترکیب شد و آلیاژ مدنظر به دست آمد، در قالب‌های عمودی که ابعاد مشخص و از پیش تعیین شده دارند، ریخته می‌شود و به سمت سرد کن می‌رود. آلومینیوم به ذات فلز نرمی است بنابراین فرم‌دهی آن به نسبت فولاد و مس آسان‌تر است. پس از انجماد، از قالب‌ها خارج شده و تحت فشار غلتطک‌های امباسینگ قرار می‌گیرد، که در ادامه فرآیند آن را توضیح داده‌ایم.

امباسینگ ورق آلومینیومی چگونه انجام می‌شود؟

استفاده از ورق آلومینیوم امباس در صنایع غذایی

آلومینیوم را پس از خروج از تختال ها، تا دمایی که نرم و انعطاف پذیر شود، گرم می‌کنند. در این مرحله که اصولا با تابش هیتر مادون قرمز انجام می‌شود، هدف صرفا گرم کردن است نه ذوب شدن ماده هدف. پس از اینکه آلومینیوم به دمای مورد نظر رسید، وارد غلتک شده و طرح رول‌ها روی آن حک می‌شود. عبور از روی این رولرها و غلتطک‌ها سبب می‌شود ورق آلومینیوم امباس شده به شکل لوزی یا ابری درآید. این فرآیند تنها برای زیباتر کردن ورق آلومینیوم امباس انجام نمی‌شود، بلکه باعث بالا رفتن مقاومت این ورقه در برابر خوردگی، زنگ زدگی و تغییرات آب و هوایی می‌شود.

قیمت ورق آلومینیوم امباس

با توجه به نابسامانی بازار ارز، نمی‌توان یک قیمت معین برای ورق آلومینیوم در نظر گرفت، بنابراین برای اطلاع از قیمت روز انواع ورق های آلومینیوم از جمله قیمت ورق آلومینیوم امباس با گروه صنعتی نمای مدرن شکوه در ارتباط باشید. این گروه با داشتن چندین سال سابقه موثر، شما را در یافتن بهترین متریال برای نمای ساختمان یاری داده و همچنین بهترین نماینده‌ها را برای فروش ورق آلومینیوم امباس به شما معرفی می‌کنند.

جهت دریافت مشاوره تخصصی این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس ادنانی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122386423
واتس اپ: کلیک کنید
آدرس کانال: modernfacade20@
پاسخگویی تلگرام: modernfacade20@
اینستاگرام: modernfacade20
پست الکترونیکی:modernfacade20@gmail.com

مطلب پیشنهادی

ورق پانچ شده | کاربردها | تولید و قیمت آن

در گذشته پانچ با دست و ابزارهای ابتدایی انجام می‌شده، به این صورت که ورقه‌ای …